+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Esra Kazancıbaşı Kimdir ?


 1. #1
  Editör KırmızıTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Eylül.2008
  Yaş
  28
  Mesajlar
  6.432
  Toplam Online Süre:
  1 Hafta 36 dakika 4 saniye

  Standart Esra Kazancıbaşı Kimdir ?

  Reklam Alanı:

  Esra Kazancıbaşı Kimdir ?

  Esra Kazancıbaşı Kimdir ?

  ESRA KAZANCIBAŞI ÖZTEKİN


  EĞİTİM

  . İ.Ü İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunu.

  .Londra’da City Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde kısa dönem eğitim gördü. Mezuniyetle ilgili araştırma haberini “İngiliz sağlık sistemi ve yaşanan sorunlar” üzerine yaptı.

  YAZILI BASIN
  .
  Gazetecilik mesleğine başladığı Tercüman Gazetesi’nde dokuz yıl sağlık muhabiri olarak çalıştı ve sağlık köşesini yönetti.


  . Kadınca Dergisi’nin beş yıl genel yayın yönetmenliğini yaptı. Türkiye’de ilk defa bir kadın dergisinde spor sayfasını açan isim oldu.

  . Kadınca Dergisi’nden İntermedya Dergi Grubu’na ekibiyle transfer olup, Woman ile sağlıklı beslenme ve diyet dergisi Light'ın yayın hayatına geçmesini sağladı. İki yıl genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Aynı ekiple gruba ait Bahçe ve Çiçek Dergisi’ni çıkardı.


  . Ekonomi gazetesi Global’de kadın ve sağlık konularında köşe yazılarına imza attı.

  . Nokta, Haber Ekstra ve Panorama dergilerinde sağlık ve kadın üzerine söyleşileri, haberleri yayınlandı,

  . HaberTürk Gazetesi’nde ve grubun Yarın isimli gazetesinde köşe yazarlığı yaptı

  . Habertürk internet sitesinde (www.haberturk.com) köşe yazarlığı görevinde bulundu.

  . Tercüman Gazetesi’nde sağlık ve kadın konularında köşe yazarı olarak görev yaptı.

  TELEVİZYON ÇALIŞMALARI

  .ATV’nin haber kanalı A Haber’de ödüllü sağlık programı Esra Kazancıbaşı ile Medikal’i hazırlayıp sunuyor. Medikal, A Haber ekranlarında cumartesi ve Pazar saat 15.15’te hazırlayıp sunuyor.

  . 2010’da TRT Arap Kanalında yayınlanan “Tabibukum” isimli sağlık programının genel koordinatörlüğünü ve danışmanlığını yürüttü.


  . HaberTürk Televizyonu’nda 2002-2010 yılları arasında Medikal isimli sağlık programını hazırlayıp sundu. Mart 2010 ile Mayıs 2010 arasında HaberTürk ekranlarında bir başka sağlık programına daha imza attı: Sağlık Masası

  . Show TV Haber Merkezi’nde sağlık editörü, Ateş Hattı programında koordinatör olarak çalıştı.

  . 1997 yılında TRT1’de yayınlanan “Kesişme Noktası” isimli kadın programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.

  . BRT Televizyonun’nda yayınlanan İpek Tuzcuoğlu’nun sunduğu kadın programının metin yazarlığını ve danışmanlığını yaptı.

  . Kanal 6’da 1996 yılında yayınlanan “Kadınca” isimli programın danışmanlığını ve metin yazarlığını yürüttü.

  . HBB Televizyonu’nda 1995 yılında yayınlanan “İkiden Dörde” isimli kadın programında kadın hakları ve sağlık sorunları konusunda her hafta uzman gazeteci olarak yer aldı, izleyici sorularını yanıtladı  İNTERNET

  Sağlıklı Yaşamın Adresi sloganıyla yayına geçen www.sagligimicinhersey.com ile Türkiye’nin ilk erkek sağlığı sitesi www.sagliklierkek.com’u kurdu.  SAĞLIK KİTAPLARI

  Sağlık Adası isimli yayınevini yaşama geçirerek www.sagligimicinhersey.com ile aynı adı taşıyan sağlık kitapları serisini yaşama geçirdi. Sağlığım İçin Herşey Sağlık Kitapları Serisi’nin ilk kitabı “Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler” piyasaya çıktı.  SAĞLIK İLETİŞİMİ

  Beykent Üniversitesi’nin Hastane Yöneticiliği programında “sağlık iletişimi” konulu dersin eğitmenliğini yaptı. Gülhane Askeri Akademi ile GATA Haydarpaşa Hastanesi’ndeki doktorlara, hemşirelere “sağlık iletişimi” konulu dersi verdi.  “Sağlık sektörü ve medya ilişkileri” konusunda başta MedicalPark Sağlık Grubu, Hisar Intercontinental Hospital olmak üzere çeşitli hastanelerde doktorlara sağlık iletişimine yönelik eğitim seminerleri veriyor.  KATILDIĞI BİLİMSEL TOPLANTILAR

  Esra Kazancıbaşı, tıpta uzmanlık derneklerinin, hastanelerin ve ilaç firmalarının gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında düzenledikleri yüzlerce tıbbi kongreye, seminere ve basın toplantısına katıldı.

  Sağlıkla ya da kadın sorunlarıyla ilgili çeşitli panellerde konuşmacı ya da oturum başkanı olara yer aldı.  KAZANDIĞI ÖDÜLLER

  “Sağlık mı dediniz!” başlıklı araştırmasıyla 1987 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Ödülleri’nde araştırma dalında alında mansiyona layık görüldü.

  Türk Tabipler Birliği, Türk Eczacılar Birliği, Türk Dişhekimleri Birliği, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Dişhekimleri Odası gibi sağlık meslek kuruluşlarının sağlıkta yılın en iyi haber ve araştırma ödüllerinin pek çok defa sahibi oldu.

  HaberTürk’te yayınlanan Medikal isimli programda, halk sağlığına yaptığı katkılardan dolayı Hastane Dergisi’nin 2004 yılında
  sağlıkta basın ödülünün sahibi oldu.

  Esra Kazancıbaşı Öztekin imzalı Medikal, İstanbul Tabip Odası tarafından 2009 yılında Yılın En İyi Sağlık Programı seçildi.

  Sağlık programındaki ciddi, seviyeli yayıncılık anlayışı Esra Kazancıbaşı'na Hisar Intercontinental Hospital tarafından düzenlenen Sağlıklı Yaşam Ödüllü'nü getirdi.

  2010 yılında ilk kez düzenlenen İsmail Cem Televizyon Ödülleri'nde Medikal, Gündüz Kuşağındaki En İyi Beş Program arasında yer aldı.

  Esra Kazancıbaşı programlarda ruh sağlığıyla ilgili konulara yer vererek halkın bu konuda bilgilendirilmesine katkıda bulunduğu için Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından 2010 yılında televizyon dalında verilen ödülün sahibi oldu.  MESLEKİ ÜYELİKLERİ

  Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği’nin (ESAM) kurucuları arasında yer alıyor.

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne de üye olan Kazancıbaşı, Cemiyetin Balotaj Kurulu’nda üç dönem görev yaptı.


  www.esrakazancibasiilesaglik.com  Reklam Alanı :

 2. #2
  Special aydın34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ağustos.2011
  Mesajlar
  12.314
  Toplam Online Süre:
  16 dakika 8 saniye

  Standart

  ,hoşgeldiniz.....

+ Konuya Cevap Yaz

Arama Motorundan Gelen Sonuçlar:

esra kazancibasi

esra kazancibasi oztekin

Esra kazancibasi kimdir
SEO Blog

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Var
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Sosyal Medya
DMCA.com Protection Status

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1